POBIERZ KATALOG

Konsole do klinkieru

Oferujemy konsole do klinkieru w przystępnych cenachSystemy mocowań elewacji klinkierowych, których są częścią, działają jak wsporniki do ścian. Konsole klinkierowe wykonujemy ze stali nierdzewnej. Nasze produkty mają obecnie najlepsze jakościowo parametry na rynku. Zapraszamy do zapoznania się poniższym opisem naszych konsol do elewacji klinkierowych. 

Konsole do klinkieru firmy AGS — charakterystyka

Konsole do klinkieru pełnią funkcję wsporników do ścian trójwarstwowych. Są wykonane ze stali nierdzewnej i służą do przenoszenia ciężaru ściany licowej na konstrukcję nośną budynku. 

Wsporniki do klinkieru produkcji AGS są wykonane w trzech odmianach nośności:  3,5 kN, 7 kN oraz 10,5 kN.

Do najważniejszych cech, jakie mają konsole do elewacji klinkierowych AGS, należą:

  • spełnianie nowych wymagań Warunków Technicznych związanych ze współczynnikiem ciepła (Ucmax = 0,20 W/m2⋅K);

  • spełnienie wymagań §225 Warunków Technicznych budynków w zakresie nieodpadania okładzin elewacyjnych w czasie aż 120 minut;

  • Krajowa Ocena Techniczna ITB-KOT-2017/0097.

Parametry te sprawiają, że konsole AGS znacznie przewyższają produkty innych firm. Ich odpowiednio zaprojektowana konstrukcja oraz wykonanie ze stali nierdzewnej gwarantują najlepsze właściwości techniczne elementów. Ognioodporność potwierdzają m.in. badania w Instytucie Techniki Budowlanej, które dowodzą nieodpadania elementów okładzin elewacyjnych w czasie aż 120 minut – tj. w czasie dwa razy dłuższym niż wymagają tego przepisy.

Konsole te są projektowane każdorazowo indywidualnie wg zapytania klienta.

Zobacz proponowane rozwiązania:

  1. Konsole ze stali nierdzewnej
  2. Konsole z powłoką antykorozyjną

Konsole pasywne do klinkieru to jedna z oferowanych przez na wersji konsol do mocowania fasad. Produkujemy również konsole do elewacji wentylowanych oraz konsole do ciężkich okładzin. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, a w razie pytań do kontaktu z nami!