POBIERZ KATALOG

Kątownik aluminiowy

PROFIL KĄTOWY (KĄTOWNIK) K1

Kątownik aluminiowy to wyrób gięty na zimno, wytwarzany w postaci prostych odcinków. Nazwę zawdzięcza temu, że jego przekrój poprzeczny, czyli profil, tworzy kąt prosty. Oferowane przez nas kątowniki aluminiowe przeznaczone są do montażu okładzin elewacyjnych.  W naszych systemach mocowań montowane są bezpośrednio do konsol do mocowania okładzin elewacyjnych.

Kątownik aluminiowy produkcji AGS

Profile aluminiowe to niezbędny element na każdej budowie. Mają one różne kształty, dzięki czemu każdy z nich może znaleźć zastosowanie do różnych rozwiązań. W naszej ofercie, oprócz profili kątowych aluminiowych, dostępne są także: profile A, profile F, profile U profile Z oraz teownik aluminiowy.

W sprzedaży posiadamy kątowniki w różnych rozmiarach, jako:

  • kątownik 1,
  • kątownik 2,
  • kątownik wieszakowy.

Profil aluminiowy kątowy K1 ma wymiary 40 × 60 × 2 mm, a profil K2 – 20 × 40 × 2 mm. Stosowane są one przeważnie jako profile pionowe do pośredniego podparcia płyt okładzin elewacyjnych. Na półce o szerokości 40 mm jest ryflowany, co przy montażu niewidocznego okładziny zapewnia lepszą przyczepność kleju do niego. W połączeniu z konsolami naszej produkcji kątowniki aluminiowe zapewniają regulację ±20mm.

Oferujemy również profile kątowe ze stali pokrytej powłoką metaliczną Magnelis®, gwarantującą ochronę w nawet najbardziej agresywnych warunkach środowiskowych do klasy korozyjnej C5 i zapewniającą trwałość ogniową do 120 min.