POBIERZ KATALOG

Konsole pasywne

Wyrób dopuszczony do obrotu i stosowania
na podstawie Krajowej Oceny Technicznej (KOT)
Wyrób odporny na korozję do klasy C5, dzięki zastosowaniu powłoki metalicznej Magnelis®
Wyrób przebadany przez ITB pod względem §225 WT budynków w zakresie nieodpadania okładzin elewacyjnych w czasie aż 120 minut
Wyrób oznakowany znakiem Budowlanym "B" oraz "CE"

Konsole pasywne to mocowania do elewacji wentylowanych, elewacji klinkierowych oraz ciężkich okładzin. Dzięki specjalnie zaprojektowanej budowie konsol AGS i zastosowaniu w nich dodatkowych otworów, konsole charakteryzują się wyjątkowo niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła, co pozwala na uzyskanie bardzo dobrych parametrów izolacyjnych budynku i zniwelowanie występowania punktowych mostków termicznych. Konsole AGS występują w wysięgach od 120 mm do 290 mm (120,140,170, 210, 250, 290) oraz w szerokościach 70, 100, 130, 160,190.

Firma AGS produkuje również konsole o wymiarach niestandardowych, dostosowanych do konkretnego projektu i oczekiwań Klienta.

Izolacyjność termiczna

Rozkład izotem

Posiadamy dwa rodzaje konsol:

Konsole nośne (stałe) – służą do przenoszenia obciążeń pionowych i poziomych, czyli związanych z ciężarem okładziny, siłą parcia i ssania wiatru. Konsole są montowane do profili na dwie kotwy.

Konsole wiatrowe (ruchome) – służą do przenoszenia obciążeń poziomych, czyli związanych z siłą parcia i ssania wiatru. Konsole stabilizują podkonstrukcję i są mocowane do profili na jedną kotwę.

W ofercie AGS znajdują się konsole ze stali nierdzewnej oraz konsole ze stali czarnej, pokrytej innowacyjną powłoką antykorozyjną Magnelis®. Jej zastosowanie stanowi gwarancję ochrony antykorozyjnej nawet w agresywnych warunkach środowiskowych do klasy korozyjnej C5.