POBIERZ KATALOG

Profile aluminiowe

Profile aluminiowe (pionowe i poziome) wykorzystywane są jako ruszty do montażu okładzin elewacyjnych. Ruszt pod elewację jest elementem konstrukcyjnym (podkonstrukcją) elewacji wentylowanych. Mocowany jest bezpośrednio do konsol jako system mocowania do okładzin elewacyjnych. AGS ma w ofercie także inne systemy mocowań do elewacji.

Profile aluminiowe — niezbędny element elewacji wentylowanych

Profile aluminiowe konstrukcyjne są jednymi z najpopularniejszych rusztów, składają się z profili oraz uchwytów, przy pomocy których montowane są do konstrukcji. Najlepiej jest stosować do nich łączniki również aluminiowe, aby uniknąć zjawiska korozji elektrochemicznej (galwanicznej).

Nasza oferta obejmuje następujące profile aluminiowe elewacyjne:

Ruszty pionowe i poziome naszej produkcji są wykonane z tłoczonego aluminium stopu EN AW 6063 / EN AW 6060 / EN AW 6005.

Alternatywę dla profili aluminiowych stanowią bardzo korzystne cenowo i wytrzymałe na warunki atmosferyczne profile Magnelis® produkcji AGS. Profile pokryte powłoką metaliczną charakteryzują się ochroną antykorozyjną elementów nawet w środowisku o kategorii korozyjnej C5. Dzięki zastosowaniu tej powłoki elementy wykazują się dużą odpornością na korozję. Krajowa Ocena Techniczna ITB-KOT-2017/0097 wydanie 2 klasyfikuje nasz zestaw wyrobów do wykonywania podkonstrukcji jako niepalny w klasie A1 wg normy PN-EN 13501-1+A1:2010.

Profil kątowy (kątownik) K1

Profil kątowy K1, czyli kątownik o wymiarach 40x60x2, wykonany jest z aluminium. Stosowany jest głównie jako profil pionowy w pośrednim podparciu płyt okładzin elewacyjnych.  Na półce o szerokości 40mm jest on ryflowany – w przypadku montażu niewidocznego okładziny zapewniona jest lepsza przyczepność kleju do profili. W połączeniu z konsolą AGS zapewnia on regulację ±20mm.

Profil teowy (teownik) T1

Profil teowy T1, czyli teownik o wymiarach 100x60x2, wykonany jest z aluminium. Stosowany jest głównie jako profil pionowy na łączeniu/podparciu dwóch sąsiadujących ze sobą płyt okładziny elewacyjnej. Na półce o szerokości 100mm jest on ryflowany – w przypadku montażu niewidocznego okładziny  zapewniona jest lepsza przyczepność kleju do profili. Teownik jest też niezbędny do montażu w systemie zawieszkowym AGS. Stanowi on podparcie dla profili W1, czyli wieszaków, za pomocą których można zawieszać okładziny takie jak panele kompozytowe czy moduły PV. W połączeniu z konsolą AGS zapewnia on regulację ±20mm.

Profil A

Profil A, czyli tzw. agrafka, wykonany jest z aluminium. Stosowany jest jako profil poziomy. Służy on przede wszystkim do zawieszania płyt w systemie niewidocznym. Profil ciągły jest profilem startowym, mocowanym mechanicznie do profili pionowych T1/K1. Profil punktowy mocowany jest do okładziny.

Profile UFZ – system przystosowany do montażu płyt kompozytowych typu alucobond, stacbond itp.

Profil F

Aluminiowy profil tłoczony stosowany do montażu poziomego okładzin kompozytowych („bond”) w postaci kaset. Profil F jest profilem startowym w montażu płyt kompozytowych.

Profil U

Aluminiowy profil tłoczony stosowany do montażu poziomego okładzin kompozytowych („bond”) w postaci kaset. Profil U można łączyć z profilem F lub Z.

Profil Z

Aluminiowy profil tłoczony stosowany do montażu poziomego okładzin kompozytowych („bond”) w postaci kaset. Profil Z jest stosowany w miejscu łączenia płyt kompozytowych.

Wykonujemy profile aluminiowe i Magnelis®  na indywidualne zamówienie, zarówno do montażu pionowego, jak i poziomego. Profile mogą być gięte jako kątowniki, ceowniki, omegi oraz inne kształty, wymiary ustalane są indywidualnie.