POBIERZ KATALOG

Profile aluminiowe

Profile aluminiowe (pionowe i poziome) wykorzystywane są jako ruszty do montażu okładzin elewacyjnych.

Oferta profili aluminiowych obejmuje kątowniki, teowniki oraz profile: A, F, U i Z.

Alternatywę dla profili aluminiowych stanowią bardzo korzystne cenowo i wytrzymałe na warunki atmosferyczne profile Magnelis® produkcji AGS. Profile pokryte powłoką metaliczną charakteryzują się ochroną antykorozyjną elementów nawet w środowisku o kategorii korozyjnej C5.

Profil kątowy (kątownik) K1

Profil kątowy K1, czyli kątownik o wymiarach 40x60x2, wykonany jest z aluminium. Stosowany jest głównie jako profil pionowy w pośrednim podparciu płyt okładzin elewacyjnych.  Na półce o szerokości 40mm jest on ryflowany – w przypadku montażu niewidocznego okładziny zapewniona jest lepsza przyczepność kleju do profili. W połączeniu z konsolą AGS zapewnia on regulację ±20mm.

Profil teowy (teownik) T1

Profil teowy T1, czyli teownik o wymiarach 100x60x2, wykonany jest z aluminium. Stosowany jest głównie jako profil pionowy na łączeniu/podparciu dwóch sąsiadujących ze sobą płyt okładziny elewacyjnej. Na półce o szerokości 100mm jest on ryflowany – w przypadku montażu niewidocznego okładziny  zapewniona jest lepsza przyczepność kleju do profili. Teownik jest też niezbędny do montażu w systemie zawieszkowym AGS. Stanowi on podparcie dla profili W1, czyli wieszaków, za pomocą których można zawieszać okładziny takie jak panele kompozytowe czy moduły PV. W połączeniu z konsolą AGS zapewnia on regulację ±20mm.

Profil A

Profil A, czyli tzw. agrafka, wykonany jest z aluminium. Stosowany jest jako profil poziomy. Służy on przede wszystkim do zawieszania płyt w systemie niewidocznym. Profil ciągły jest profilem startowym, mocowanym mechanicznie do profili pionowych T1/K1. Profil punktowy mocowany jest do okładziny.

Profile UFZ – system przystosowany do montażu płyt kompozytowych typu alucobond, stacbond itp.

Profil F

Aluminiowy profil tłoczony stosowany do montażu poziomego okładzin kompozytowych („bond”) w postaci kaset. Profil F jest profilem startowym w montażu płyt kompozytowych.

Profil U

Aluminiowy profil tłoczony stosowany do montażu poziomego okładzin kompozytowych („bond”) w postaci kaset. Profil U można łączyć z profilem F lub Z.

Profil Z

Aluminiowy profil tłoczony stosowany do montażu poziomego okładzin kompozytowych („bond”) w postaci kaset. Profil Z jest stosowany w miejscu łączenia płyt kompozytowych.

Wykonujemy profile aluminiowe i Magnelis®  na indywidualne zamówienie, zarówno do montażu pionowego, jak i poziomego. Profile mogą być gięte jako kątowniki, ceowniki, omegi oraz inne kształty, wymiary ustalane są indywidualnie.