POBIERZ KATALOG

Profil U aluminiowy

Profil U

Profil U jest jednym z trzech oferowanych przez nas kształtowników do systemu przystosowanego do montażu płyt kompozytowych typu stacbond oraz alucobond. Pozostałe dwa to profil F oraz profil Z. Profile aluminiowe to chętnie stosowane elementy naszych nowoczesnych systemów elewacyjnych. Używane są jako ruszty do montażu okładzin elewacyjnych, które mocuje się bezpośrednio do konsol. Oferujemy w pełni gotowe do użytku systemy mocowań elewacji wentylowanych.

Profil U i inne kształtowniki aluminiowe w ofercie AGS

Profil aluminiowy U to profil tłoczony stosowany do montażu poziomego okładzin kompozytowych („bond”) w postaci kaset. U profil może być łączony z profilami F lub Z. Jego standardowe wymiary to 36 × 39 × 1,8 mm.

Profil U aluminiowy wykonujemy z tłoczonego aluminium stopu EN AW 6063 / EN AW 6060 / EN AW 6005, tak samo, jak pozostałe kształtowniki z tego surowca. W naszej ofercie, poza wspomnianymi już profilami montażowymi do płyt kompozytowych, dostępne są także:

  • kątownik elewacyjny, wykorzystywany głównie jako profil pionowy do pośredniego podparcia płyt okładzin elewacyjnych,
  • profil A, czyli agrafka o wymiarach 74 × 20 mm oraz długościach 50, 70, 100 i 7 000 mm,
  • teownik niezbędny do montażu w systemie zawieszkowym AGS, w którym stanowi on podparcie dla profili W1.

Wykonujemy również elementy do montażu pionowego i poziomego na indywidualne zamówienia klientów. Profil typu U, F, Z, czy A to niejedyne kształtowniki, jakie możemy dostarczyć. Oferujemy również elementy gięte w inne kształty na przykład ceowniki czy omega. Wszystkie wymiary i inne parametry dostosowujemy wtedy do indywidualnych wymogów zamawiającego.

Proponujemy także stalowe profile pokryte powłoką metaliczną Magnelis®, dającą ochronę nawet przed najbardziej agresywnymi warunkami środowiskowymi do klasy korozyjnej C5, a także gwarantującą odporność ogniową do 120 minut. Idealnie sprawdzą się one w systemach mocowania ciężkich okładzin betonowych.