POBIERZ KATALOG

Zetownik stalowy Magnelis®

Wyrób dopuszczony do obrotu i stosowania
na podstawie Krajowej Oceny Technicznej (KOT)
Wyrób odporny na korozję do klasy C5, dzięki zastosowaniu powłoki metalicznej Magnelis®
Wyrób przebadany przez ITB pod względem §225 WT budynków w zakresie nieodpadania okładzin elewacyjnych w czasie aż 120 minut
Wyrób oznakowany znakiem Budowlanym "B" oraz "CE"

Profil zetowy (zetownik) Magnelis®

Zetownik to profil, którego przekrój poprzeczny ma charakterystyczny kształt litery Z. Ten profil zimnogiety z naszej oferty może być wykorzystywany jako ruszty (podkonstrukcje) pod elewacje wentylowane. W naszym systemie mocowań jest wtedy montowany bezpośrednio do konsol. Jednak zetowniki mogą mieć o wiele szersze zastosowanie. Są niezbędnymi elementami wznoszenia konstrukcji stalowych hal modułowych.

Zetownik (profil zetowy) z powłoką metaliczną Magnelis®

Profil zetowy Magnelis® naszej produkcji wykonany jest ze stali pokrytej innowacyjną powłoką metaliczną o zwiększonej wytrzymałości, tj. odpornością na korozję aż do klasy korozyjnej środowiska C5 oraz trwałością ogniową aż do 120 minut. Jego wymiar standardowy to 41 × 22 × 41 × 1,5 mm – istnieje jednak możliwość dobrania wymiarów profili według indywidualnego zamówienia. Profil zetownik może być stosowany zarówno jako element pionowy, jak i poziomy.

Zetowniki zimnogięte charakteryzują się dużą wytrzymałością oraz niewielką wagą, dzięki czemu ich montaż jest łatwy i szybki. Z powodzeniem mogą być wykorzystywane jako mało obciążane elementy nośne drugiego rzędu. Zetownik stalowy może być stosowany między innymi jako:

  • element ścian działowych lub osłonowych,

  • konstrukcja belek stropowych,

  • rygiel ścienny,

  • płatew dachowa,

  • część naziemnej lub dachowej konstrukcji fotowoltaicznej,

Zetownik zimnogięty jest prefabrykowanym elementem stalowym, co umożliwia jego wykorzystanie od razu w różnego rodzaju konstrukcjach. Wpływa to na skrócenie czasu wykonywania inwestycji. Jest to szczególnie przydatne podczas wykonywania zadaszeń, wiat czy różnego rodzaju konstrukcji stalowych. Przy użyciu zetowników mogą powstawać na przykład obiekty rolnicze, hale magazynowe, przemysłowe, produkcyjne czy przestrzenie biurowe.

Zetownik zimnogięty Magnelis® w korzystnej cenie to tylko jeden z oferowanych przez nas profili. Oprócz tego proponujemy:

Dostępne są również różnego rodzaju profile aluminiowe. Zapraszamy!