POBIERZ KATALOG

Kątownik stalowy Magnelis®

Profil kątowy (kątownik) M1 Magnelis®

Kątownik stalowy to jeden z oferowanych przez nas profili przeznaczonych do montażu okładzin elewacyjnych. Charakteryzuje się tym, że jego przekrój poprzeczny jest kątem prostym. Jest to profil zimnogięty wytwarzany w prostych odcinkach. Kątowniki stalowe z naszej oferty służą jako ruszty (elementy konstrukcyjne) pod elewacje wentylowane. Są mocowane bezpośrednio do konsol jako system mocowania okładzin elewacyjnych.

Kątownik stalowy M1 z powłoką metaliczną Magnelis®

Profil stalowy kątowy Magnelis® cechuje się zwiększoną odpornością na korozję aż do klasy korozyjnej środowiska C5 oraz trwałością na działanie ognia aż do 120 minut. Krajowa Ocena Techniczna ITB-KOT-2017/0097 wydanie 2 klasyfikuje zestaw wyrobów z powłoką metaliczną do wykonywania podkonstrukcji jako niepalny w klasie A1 wg normy PN-EN 13501-1+A1:2010.

Profil M1 to kątownik o wymiarach 40 x 60 x 1,5 mm, wykonany jest ze stali pokrytej innowacyjną powłoką metaliczną Magnelis® o zwiększonej wytrzymałości. Stosowany jest głównie jako profil pionowy w pośrednim podparciu płyt okładzin elewacyjnych. Stanowi on bardziej odporną na korozję alternatywę dla profili aluminiowych. W połączeniu z konsolą AGS zapewnia on regulację ±20 mm.

Ruszty do elewacji firmy AGS mają obecnie najlepsze jakościowo parametry na rynku. Zaletami powłoki Magnelis® są między innymi:

  • zgodność z alkalicznymi materiałami budowlanymi, takimi jak beton czy zaprawa murarska,

  • zredukowanie oddziaływania na środowisko dzięki o 75% mniejszej zawartości cynku,

  • spełnienie wymogów certyfikacji LEED i BREEAM,

  • możliwość wtórnego przerobu w 100%, brak substancji szkodliwych w składzie.

Kątownik Magnelis® to tylko jeden z profili stalowych z powłoką metaliczną w naszej ofercie. Dostępne są na przykład:

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!