POBIERZ KATALOG

Systemy mocowania elewacji wentylowanych

Nasza oferta obejmuje systemy mocowań do różnych powierzchni, takich jak ciężka okładzina, elewacja klinkierowa czy elewacja wentylowana. Podkonstrukcja elewacji wentylowanej, w przypadku systemów standardowych, składa się z konsol pasywnych oraz rusztu, umożliwiającego regulację na łączeniu profili, co pozwala na szybki i prosty montaż nawet na nierównym podłożu budynku. AGS oferuje kompletne systemy mocowania elewacji wentylowanych, dedykowane do wszystkich rodzajów zewnętrznych okładzin elewacyjnych.

W przypadku konstrukcji dedykowanych do elewacji klinkierowych oraz ciężkich okładzin betonowych, systemy mocowania do elewacji AGS składają się z konsol nierdzewnych lub stalowych pokrytych powłoką Magnelis® oraz z wszelkiego rodzaju akcesoriów, niezbędnych do montażu elewacji. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w zakładkach: systemy mocowania elewacji klinkierowych oraz systemy mocowania do ciężkich okładzin

Systemy mocowania elewacji wentylowanych — charakterystyka 

AGS w swojej ofercie posiada konsole pasywne, wykonane ze stali czarnej S320 GD, pokrytej powłoką metaliczną Magnelis®, oraz nierdzewne konsole pasywne wykonane ze stali nierdzewnej 1.4301 / 1.4307 / 1.4401 / 1.4407. Konsole występują w wysięgach od 120 mm do 290 mm oraz w szerokościach 70, 100, 130, 160, 190 mm. AGS produkuje również konsole o wymiarach niestandardowych, dostosowanych do konkretnego projektu i oczekiwań Klienta.

Elementy rusztu podkonstrukcji do elewacji wentylowanych wykonane są: z tłoczonego aluminium stopu EN AW 6063 / EN AW 6060  / EN AW 6005 lub z profilowanych elementów ze stali czarnej S320 GD, pokrytej powłoką metaliczną Magnelis®.

Rozwiązania pasywne, wykonane przy wykorzystaniu innowacyjnej powłoki metalicznej, gwarantują ochronę w nawet najbardziej agresywnych warunkach środowiskowych do klasy korozyjnej C5, co przekłada się na zwiększoną trwałość systemów mocowań elewacyjnych.

Dobór systemu mocowania płyt elewacyjnych uzależniony jest m.in. od:

  • rodzaj materiału, z jakiego wykonane są ściany,

  • rodzaju i grubość ocieplenia,

  • rodzaju okładziny,

  • mocowania okładziny,

  • strefy wiatrowej i korozyjnej.

Oferujemy między innymi system elewacji wentylowanej pasywny:

  • do płyty nitowanej,

  • do płyty klejonej,

  • do podkonstrukcji drewnianej,

  • wieszakowy,

  • zawieszany, klejony.

Systemy mocowań elewacji, które oferujemy, mają obecnie najlepsze parametry na rynku. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na stronie lub do kontaktu z nami. Chętnie udzielimy odpowiedzi na pytania. 

ROZWIŃ TEKST