POBIERZ KATALOG

Systemy mocowania elewacji wentylowanych

AGS oferuje kompletne systemy mocowań elewacji wentylowanych, dedykowane do wszystkich rodzajów zewnętrznych okładzin elewacyjnych. W przypadku systemów standardowych, podkonstrukcje AGS składają się z konsol pasywnych oraz rusztu, umożliwiającego regulację na łączeniu profili, co pozwalana na szybki i prosty montaż nawet na nierównym podłożu budynku.

W przypadku konstrukcji dedykowanych do elewacji klinkierowych oraz ciężkich okładzin betonowych, systemy AGS składają się z konsol nierdzewnych lub stalowych pokrytych powłoką Magnelis® oraz z wszelkiego rodzaju akcesoriów, niezbędnych do montażu elewacji.

AGS w swojej ofercie posiada konsole pasywne, wykonane ze stali czarnej S320 GD, pokrytej powłoką metaliczną Magnelis® oraz nierdzewne konsole pasywne wykonane ze stali nierdzewnej 1.4301 / 1.4307 / 1.4401 / 1.4407. Konsole występują w wysięgach od 120 mm do 290 mm oraz w szerokościach 70, 100, 130, 160, 190 mm. AGS produkuje również konsole o wymiarach niestandardowych, dostosowanych do konkretnego projektu i oczekiwań Klienta.

Elementy rusztu podkonstrukcji wykonane są z tłoczonego aluminium stopu EN AW 6063 / EN AW 6060  / EN AW 6005 lub z profilowanych elementów ze stali czarnej S320 GD, pokrytej powłoką metaliczną Magnelis®.

Rozwiązania pasywne, wykonane przy wykorzystaniu innowacyjnej powłoki metalicznej, gwarantują ochronę w nawet najbardziej agresywnych warunkach środowiskowych do klasy korozyjnej C5, co przekłada się na zwiększoną trwałość systemów mocowań elewacyjnych.

Dobór system mocowań elewacyjnych uzależniony jest m.in. od:

  • rodzaj materiału, z jakiego wykonane są ściany,
  • rodzaju i grubość ocieplenia,
  • rodzaju okładziny,
  • mocowania okładziny,
  • strefy wiatrowej i korozyjnej.
ROZWIŃ TEKST