POBIERZ KATALOG

Profil Z aluminiowy

Profil Z

Profil Z aluminiowy jest jednym z kształtowników, które wchodzą w skład systemu przystosowanego do montażu płyt kompozytowych stacbond albo alucobond. Nasze nowoczesne systemy elewacyjne to profile aluminiowe i stalowe o różnych kształtach, które znajdują zastosowanie jako ruszty do montażu okładzin elewacyjnych i są mocowane bezpośrednio do konsol. Oferujemy pełne systemy mocowań do elewacji wentylowanych.

Profil Z aluminiowy i pozostałe kształtowniki w ofercie AGS

Profil aluminiowy Z tłoczony jest stosowany do montażu poziomego okładzin kompozytowych („bond”) w postaci kaset. Profil typu Z jest używany w miejscu łączenia płyt kompozytowych. Jego wymiary to 79 × 45 mm przy grubości 1,8 mm.

Profile aluminiowe Z są jednymi z trzech, obok profilu F i profilu U, wykorzystywanych do montowania płyt kompozytowych. Oprócz nich w ofercie kształtowników aluminiowych posiadamy jeszcze:

  • profil A stosowany jako profil poziomy i służący przede wszystkim do zawieszania płyt w systemie niewidocznym,

  • kątownik elewacyjny używany przede wszystkim jako profil pionowy do pośredniego podparcia płyt okładzin elewacyjnych,

  • teownik, który jest stosowany głównie jako profil pionowy na łączeniu lub podparciu dwóch sąsiadujących ze sobą płyt okładziny elewacyjnej.

Profil Z oraz wszystkie pozostałe kształtowniki aluminiowe, są wytwarzane z tłoczonego aluminium stopu EN AW 6063 / EN AW 6060 / EN AW 6005.

Na życzenie klientów wykonujemy również inne elementy służące do montażu poziomego lub pionowego, które mogą być gięte w dowolne kształty, na przykład omega czy ceownik. Przy takich zamówieniach wszystkie parametry ustalamy indywidualnie.

Oferujemy także nowoczesne profile stalowe kryte innowacyjną powłoką metaliczną Magnelis®. Daje ona ochronę przed najbardziej agresywnymi warunkami środowiskowymi do klasy korozyjnej C5 oraz zapewnia odporność ogniową do 120 minut. Kształtowniki te mogą być wykorzystywane do mocowania ciężkich okładzin betonowych.

Wykonujemy profile aluminiowe i Magnelis®  na indywidualne zamówienie, zarówno do montażu pionowego, jak i poziomego. Profile mogą być gięte jako kątowniki, ceowniki, omegi oraz inne kształty, wymiary ustalane są indywidualnie.