POBIERZ KATALOG

Profil A aluminiowy

Profil A

Profil A, czyli tzw. agrafka, z oferty AGS wykonany jest z aluminium. Stosowany jest jako profil poziomy. Służy on przede wszystkim do zawieszania płyt w systemie niewidocznym. Profil typu A ciągły jest profilem startowym, który jest mocowany mechanicznie do profili pionowych T1/K1. Jest to profil punktowy mocowany do okładziny. Profil A aluminiowy, który oferujemy, stanowi element naszych standardowych systemów mocowań do elewacji wentylowanych, umożliwiających szybki i prosty montaż nawet na nierównej ścianie. Profile są one mocowane bezpośrednio do konsol.

Profil A i inne kształtowniki w ofercie AGS

Profile aluminiowe, jedne z najpopularniejszych wykorzystywanych w budownictwie, mogą być wykonywane w różnych kształtach, które służą do montażu pionowego lub poziomego. Ich wymiary są dobierane zgodnie z katalogiem wyrobów hutniczych.

Profil aluminiowy A z naszej oferty to profil poziomy. Oferujemy go w czterech długościach:

  • 50 mm,
  • 70 mm,
  • 100 mm,
  • 7 000 mm.

Wszystkie wersje mają wymiary 74 × 20 mm, Większość z nich dostępna jest ze śrubą.

Oprócz profili typu A oferujemy też inne profile aluminiowe, takie jak: profil F, profil U i profil Z, a także kątowniki i teowniki. Na zamówienie ich wymiary dobieramy indywidualnie. Możemy także wykonać inne kształty.

Oferujemy również wytrzymałe na warunki atmosferyczne profile Magnelis®. Są one pokryte powłoką metaliczną i dają ochronę antykorozyjną elementów nawet w środowisku o kategorii korozyjnej C5.