POBIERZ KATALOG

Teownik stalowy Magnelis®

Wyrób dopuszczony do obrotu i stosowania
na podstawie Krajowej Oceny Technicznej (KOT)
Wyrób odporny na korozję do klasy C5, dzięki zastosowaniu powłoki metalicznej Magnelis®
Wyrób przebadany przez ITB pod względem §225 WT budynków w zakresie nieodpadania okładzin elewacyjnych w czasie aż 120 minut
Wyrób oznakowany znakiem Budowlanym "B" oraz "CE"

Profil teowy (teownik) Magnelis®

Teownik stalowy to profil o charakterystycznym przekroju poprzecznym w kształcie litery T. Może on być wykonywany w różnych rozmiarach. Jego zastosowanie jest dość szerokie, ale głównie jest używany jako część konstrukcyjna. Teowniki stalowe z naszej oferty znajdują zastosowanie jako ruszty do montażu okładzin elewacyjnych wentylowanych. Nasze systemy mocowań umożliwiają przytwierdzanie ich bezpośrednio do konsol.

Teownik stalowy (profil teowy) z powłoką metaliczną Magnelis®

Profil teowy stalowy wykonany jest ze stali pokrytej innowacyjną powłoką metaliczną Magnelis® o zwiększonej wytrzymałości. Stosowany jest głównie jako profil pionowy na łączeniu/podparciu dwóch sąsiadujących ze sobą płyt okładziny elewacyjnej. Teownik jest też niezbędny do montażu w systemie zawieszkowym AGS. Stanowi on podparcie dla profili W1, czyli wieszaków, za pomocą których można zawieszać okładziny takie jak panele kompozytowe czy moduły PV. W połączeniu z konsolą AGS zapewnia on regulację ±20 mm.

Teownik Magnelis®, jak wszystkie profile z tą powłoką, cechuje odporność na korozję aż do klasy C5 oraz trwałość ogniowa aż do 120 minut. Nasza innowacyjna powłoka ma jeszcze inne atuty, takie jak:

  • spełnienie wymogów dla certyfikacji LEED i BREEAM,

  • zminimalizowanie wpływu na środowisko dzięki o 75% mniejszej zawartości cynku,

  • możliwość recyklingu w 100%, dzięki brakowi substancji szkodliwych w składzie.

Profil teowy Magnelis® to tylko jeden z profili zimnogiętych, które oferujemy. Polecamy między innymi:

Oprócz profili stalowych posiadamy również duży wybór kształtowników aluminiowych. Zachęcamy do zapoznania się z całością naszej oferty!