POBIERZ KATALOG

Profil F aluminiowy

Profil F

Profil F aluminiowy jest jednym z elementów systemu przystosowanych do montażu płyt kompozytowych typu stacbond czy alucobond. Profile aluminiowe to jedne z najczęściej stosowanych produktów tego rodzaju. Są używane jako ruszty do montażu okładzin elewacyjnych i mocowane bezpośrednio do konsol. AGS oferuje kompletne systemy mocowań do elewacji wentylowanych.

Profil F i inne profile aluminiowe w ofercie AGS

Profil aluminiowy F, który proponujemy, jest profilem tłoczonym, stosowanym do montażu poziomego okładzin kompozytowych („bond”) w postaci kaset. To profil startowy w montażu płyt kompozytowych. Posiada wymiary 50 × 60 mm oraz grubość 1,8 mm.

Profile aluminiowe F to niejedyne kształtowniki, które oferujemy. Do montowania płyt kompozytowych mamy jeszcze: profil Z i profil U. Oprócz nich dostępne są:

Na życzenie klientów możemy także wykonać indywidualne zamówienia elementów do montażu pionowego i poziomego. Profile mogą być gięte również w inne kształty, takie jak omega czy ceownik. Wszystkie parametry ustalamy wtedy indywidualnie.

Profile F aluminiowe, podobnie jak pozostałe kształtowniki z tego surowca, są wykonane z tłoczonego aluminium stopu EN AW 6063 / EN AW 6060 / EN AW 6005.

W ofercie mamy również profile wykonane ze stali pokrytej powłoką metaliczną Magnelis®, która daje ochronę w nawet najbardziej agresywnych warunkach środowiskowych do klasy korozyjnej C5. Wykorzystywane są one między innymi w systemach mocowania ciężkich okładzin betonowych.