POBIERZ KATALOG

Teownik aluminiowy

PROFIL TEOWY (TEOWNIK) T1

Teownik to rodzaj profilu o charakterystycznym poprzecznym przekroju w kształcie litery T. Tego rodzaju kształtowniki mogą mieć szerokie zastosowanie, przede wszystkim jednak są używane jako elementy konstrukcyjne. Są wykonywane w różnych wymiarach, dzięki czemu łatwo jest dobrać odpowiedni do potrzeb. Teowniki z naszej oferty służą jako ruszty do montażu okładzin elewacyjnych wentylowanych. W oferowanych przez nas systemach mocowań przytwierdzane są bezpośrednio do konsol.

Teownik aluminiowy marki AGS

Teownik aluminiowy to uniwersalny produkt, który sprawdzić się może przy wielu pracach budowlanych i konstrukcyjnych. Profile aluminiowe to jedne z najpowszechniej stosowanych kształtowników. AGS poza profilem teowym ma w ofercie także profile: A, F, U, Z oraz kątowniki aluminiowe.

Profil teowy aluminiowy T1 posiada wymiary 100 × 60 × 2 mm. Stosowany jest przede wszystkim jako profil pionowy na łączeniu albo podparciu dwóch sąsiadujących ze sobą płyt okładziny elewacyjnej. Na półce o szerokości 100 mm jest on ryflowany, dzięki czemu zapewnia lepszą przyczepność kleju do profili w przypadku montażu niewidocznego okładziny. Teownik jest niezbędny do montażu w systemie zawieszkowym AGS. Stanowi on podparcie dla profili W1, czyli wieszaków, za pomocą których zawieszane są okładziny, takie jak panele kompozytowe czy moduły PV. W połączeniu z naszą konsolą zapewnia on regulację ±20mm. Profil kątowy teowy występuje u nas również w wersji stalowej z powłoką metaliczną Magnelis® o odporności ogniowej do 120 minut i ochronie korozyjnej do klasy środowiska C5.