POBIERZ KATALOG

Profile stalowe Magnelis®

Wyrób dopuszczony do obrotu i stosowania
na podstawie Krajowej Oceny Technicznej (KOT)
Wyrób odporny na korozję do klasy C5, dzięki zastosowaniu powłoki metalicznej Magnelis®
Wyrób przebadany przez ITB pod względem §225 WT budynków w zakresie nieodpadania okładzin elewacyjnych w czasie aż 120 minut
Wyrób oznakowany znakiem Budowlanym "B" oraz "CE"

Profile Magnelis® (pionowe i poziome) wykorzystywane są jako ruszty do montażu okładzin elewacyjnych. Są to profile stalowe pokryte innowacyjną powłoką metaliczną Magnelis®.

Jest to najlepsza cenowo i jakościowo alternatywa dla profili aluminiowych, gwarantująca ochronę antykorozyjną elementów nawet w środowisku o kategorii korozyjnej C5.

Oferta profili Magnelis® obejmuje kątowniki, teowniki, ceowniki, zetowniki, profile omega, W1 oraz narożne.

Profil kątowy (kątownik) M1 Magnelis®

Profil M1 to kątownik o wymiarach 40x60x1,5*, wykonany jest ze stali pokrytej innowacyjną powłoką metaliczną Magnelis® o zwiększonej wytrzymałości. Stosowany jest głównie jako profil pionowy w pośrednim podparciu płyt okładzin elewacyjnych.  Stanowi on bardziej odporną na korozję alternatywę dla profili aluminiowych. W połączeniu z konsolą AGS zapewnia on regulację ±20mm. 

Profil kątowy (kątownik) M2 Magnelis®

Profil M1 to kątownik o wymiarach 100x60x1,5*, wykonany jest ze stali pokrytej innowacyjną powłoką metaliczną Magnelis® o zwiększonej wytrzymałości. Stosowany jest głównie jako profil pionowy na łączeniu/podparciu dwóch sąsiadujących płyt okładzin elewacyjnych.  Stanowi on bardziej odporną na korozję alternatywę dla profili aluminiowych. Kątownik jest też niezbędny do montażu w systemie zawieszkowym AGS. Stanowi on podparcie dla profili W1, czyli wieszaków, za pomocą których można zawieszać okładziny takie jak panele kompozytowe czy moduły PV. W połączeniu z konsolą AGS zapewnia on regulację ±20mm.

Profil teowy (teownik) Magnelis®

Profil teowy wykonany jest ze stali pokrytej innowacyjną powłoką metaliczną Magnelis® o zwiększonej wytrzymałości. Stosowany jest głównie jako profil pionowy na łączeniu/podparciu dwóch sąsiadujących ze sobą płyt okładziny elewacyjnej. Teownik jest też niezbędny do montażu w systemie zawieszkowym AGS. Stanowi on podparcie dla profili W1, czyli wieszaków, za pomocą których można zawieszać okładziny takie jak panele kompozytowe czy moduły PV. W połączeniu z konsolą AGS zapewnia on regulację ±20mm.

Profil ceowy (ceownik) Magnelis®

Profil ceowy wykonany jest ze stali pokrytej innowacyjną powłoką metaliczną Magnelis® o zwiększonej wytrzymałości. Jego wymiar standardowy to 15x60x100x60x15x1,5 – istnieje jednak możliwość dobrania wymiarów profili według indywidualnego zamówienia. Ceownik może być stosowany jako profil pionowy lub poziomy.

Profil zetowy (zetownik) Magnelis®

Profil zetowy wykonany jest ze stali pokrytej innowacyjną powłoką metaliczną Magnelis® o zwiększonej wytrzymałości. Jego wymiar standardowy to 41x22x41x1,5 – istnieje jednak możliwość dobrania wymiarów profili według indywidualnego zamówienia. Zetownik może być stosowany jako profil pionowy lub poziomy.

Profil omega Magnelis®

Profil omega wykonany jest ze stali pokrytej innowacyjną powłoką metaliczną Magnelis® o zwiększonej wytrzymałości. Jego wymiar standardowy to 42x26x50x26x42x1,5 – istnieje jednak możliwość dobrania wymiarów profili według indywidualnego zamówienia. Profil konstrukcyjny omega może być stosowany jako profil pionowy lub poziomy.

Profil W1 Magnelis®

Profil W1 wykonany jest ze stali innowacyjną powłoką metaliczną Magnelis® o zwiększonej wytrzymałości. Jest to profil punktowy/sztukowy, montowany do profilu pionowego ciągłego. Za jego pomocą można wieszać okładziny elewacyjne np. panele kompozytowe w sposób niewidoczny (tzw. zawieszkowy).
*Przy produkcji profili stalowych z powłoką Magnelis® istnieje możliwość wykorzystania arkuszy blachy o grubościach 1,5 mm oraz 2,5 mm.

Profil narożny Magnelis®

Profil narożnikowy wykonany jest ze stali pokrytej innowacyjną powłoką metaliczną Magnelis® o zwiększonej wytrzymałości. Przeznaczony jest do mocowania dwóch sąsiadujących płyt w narożniku. Występuje w długościach: 70, 130, 160, 190 mm.

Profil A stalowy Magnelis®

Profil A Magnelis® wykonany jest ze stali pokrytej innowacyjną powłoką metaliczną Magnelis® o zwiększonej wytrzymałości.

To wyjątkowo korzystna alternatywa cenowa dla profilu A wykonanego z aluminium. Znakomity skład chemiczny powłoki antykorozyjnej zapewnia najwyższy poziom ochrony, dzięki czemu profil jest odporny na korozję do klasy C5!
Profil A Magnelis® stosowany jest do mocowania lekkich, jak i ciężkich okładzin np. betonowych czy kamiennych.