POBIERZ KATALOG

Konsole – składowe systemu mocowań elewacji wentylowanych

Konsole to składowe systemu mocowań elewacji wentylowanych. Ta konstrukcja wykonana ze stali czarnej, dzięki swoim parametrom, pozwala na montaż praktycznie wszystkich rodzajów zewnętrznych okładzin elewacyjnych. Jednocześnie podlega ona licznym wymogom warunków technicznych. Dlatego też wybierając konsole do elewacji wentylowanych, warto zapoznać się z ich specyfikacją, aby zdecydować się na te, które będą najodpowiedniejsze dla Twojego budynku oraz elewacji.

Dopasowana konstrukcja

Konsole do elewacji wentylowanych to element podkonstrukcji, w skład której wchodzi także ruszt – razem pozwalają one na szybki montaż oraz na regulację na łączeniu profili. Takie rozwiązanie sprawdza się przede wszystkim w przypadku, gdy na budynku występują miejscowe nierówności. Producent AGS oferuje wysokiej jakości, różnego rodzaju konsole. Są to:

 • konsole nierdzewne HI,
 • konsole nierdzewne HI+,
 • konsole Magnelis® HI +.

To pasywne systemy mocowań, które zwiększają energooszczędność budynku. Innowacyjność tych rozwiązań sprawia, że konsole AGS są najnowocześniejszymi na rynku. Każda z nich wykazuje doskonałe parametry, a także jest zgodna z nowymi warunkami technicznymi dotyczącymi współczynnika ciepła. Jest to bardzo ważne dla zgodności budynku z przepisami.

Metody montażu okładzin

Okładziny w systemach mocowań do elewacji wentylowanych zamontowane mogą być na dwa sposoby – poprzez:

 • nitowanie – jest to metoda montażu widoczna przeznaczona dla płyt płaskich; sprawdza się przy montażu płyt HPL, cementowo-włóknistych, czy kompozytu;
 • klejenie – to montaż metodą niewidoczną.

Każdy z nich ma swoje zalety i sprawdzi się na nieco innych typach elewacji. Wybór metody montażu uzależniony jest od rodzaju płyty, ścian budynku oraz warunków zewnętrznych. Dlatego też decyzja związana z metodą montażu, a także rodzajem systemu, podejmowana powinna być przez specjalistów w tej branży.

Zalety

Konsole pasywne elewacji wentylowanych mają wiele zalet, które swoją wysoką jakością przewyższają inne dostępne rozwiązania. Można wśród nich wymienić między innymi:

 • szybki montaż,
 • bardzo dobre parametry izolacyjne,
 • trwałość i wytrzymałość,
 • zgodność z najnowszymi Warunkami Technicznymi,
 • różne wysięgi konsol,
 • otrzymanie żądanej płaszczyzny przy pomocy regulacji profili.

Te i wiele innych cech konsol sprawiają, że rozwiązanie to jest coraz częściej wybierane na budynkach o różnych okładzinach elewacyjnych.

Podsumowanie

Konsole jako składowe systemu mocowań elewacji wentylowanych odgrywają kluczową rolę. Dlatego też wybierając je, warto postawić na produkty profesjonalne, renomowanej marki. Konsole do elewacji wentylowanych AGS wykazują doskonałe parametry, a jednocześnie spełniają najnowsze wymogi techniczne. Decydując się na nie, możesz więc być pewien, że zapewnią one prawidłową pracę całego systemu. Jednocześnie innowacyjne rozwiązania technologiczne AGS pozwalają na produkcję wysokiej jakości konsol pasywnych, które są tańsze od innych ich rodzajów podkonstrukcji. AGS oferuje również doradztwo oraz wykonanie elementów na wymiar zamówiony przez klientów. Wszystko to sprawia, że konsole AGS to sprawdzony wybór. Postaw na solidne rozwiązania i ciesz się wysokiej jakości elewacją przez długi czas!